Představujeme se

Něco málo o ranči Radana

Náš ranč je skvělým místem pro všechny milovníky koní a pohody. Můžete se přijet jen podívat nebo využít některé z námi nabízených služeb. Ať už se jedná o výcvik koní nebo jezdců, vždy se vám dostane osobního a profesionálního přístupu. Naše stáje jsou navrženy s ohledem na maximální pohodlí a bezpečnost koní. O naše koně pečujeme s láskou a jsou tak skvělými partnery pro vaše vyjížďky po okolí.

Do roku 2004 se ranč Radana nacházel na rodinné farmě v Chotovicích u Nového Boru. V roce 2005 jsme se s manželem, Michalem Potměšilem, rozhodli ranč přestěhovat. Nakonec nás okouzlila vesnička Veselé, která se nachází na překrásném místě Severních Čech, v malebné krajině CHKO České Středohoří. Náš ranč se jmenuje podle prvního koně plemene ČT jménem Radka.


Co vám můžeme nabídnout?

Nabízíme základní výcvik koní i jezdců, ustájení koní, venkovní jízdárnu 60×20 metrů, krytou halu 30x20m. K dispozici je Vám náš malebný apartmán, ve kterém se můžete ubytovat a parádně si odpočinout. Pro děti pořádáme letní soustředění, hobby a sranda závody. Nabízíme také vyjížďky do přírody a prodej koní nádherného plmene Paint horse.

Toto plemeno vzniklo křížením koní Quarter Horse a koní s bílou skvrnou, a proto je známé svým pestrobarevným zbarvením, které je jedinečné a odlišuje se od ostatních plemen. Z tohoto křížení vzniklo plemeno s vynikajícími vlastnostmi, jako jsou rychlost, odolnost a vynikající práce s dobytkem. I když je plemeno Paint Horse často považováno za plemeno westernového stylu, jsou to také výborní sportovní koně, kteří se dokážou uplatnit v různých disciplínách.

Koně jsou na ranči Radana chováni s maximálním ohledem na jejich zdraví a pohodu. Mají k dispozici prostorné pastviny s dostatkem trávy a vody. Naše pastviny jsou pravidelně čištěny a udržovány v dobrém stavu. Kromě toho mají koně k dispozici kvalitní seno a potravu, která odpovídá jejich potřebám.

Na ranči Radana se samozřejmě věnujeme také výcviku koní pro různé disciplíny a jezdecké styly. Všichni koně jsou vedeni zkušenými trenéry, kteří mají široké znalosti v oblasti výcviku a péče o koně.

Nabídnout Vám můžeme také ubytování v našem krásném apartmánu s výhledem na okolní krajinu Českého středohoří. Apartmán je až pro 5 osob a jeho atmosféra vás nechá zapomenout všech strastí a stresu dnešního uspěchaného života.

Máte-li na nás jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás.

Těšíme se na vás na Ranči Radana